Krótkoterminowa wymiana uczniów - Łódź 20.03 - 24.03.2017

                                     

 

Zmienia życie. Otwiera umysły.

Podstrona została opracowana przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Podstrona odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.

„HerE smeLls Like Oscar – an international upskilling program

of high school students in the field of film journalism"

/Zapach Oskara – międzynarodowy program dla uczniów liceum rozwijający umiejętności z zakresu dziennikarstwa filmowego/

Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej  w ramach programu ERASMUS+

 

W dniach 20 – 24 marca 2017 roku gościliśmy w Łodzi grupę uczniów z Kutiny w Chorwacji. Była to kolejna krótkoterminowa wymiana uczniów realizowana w  projekcie „Zapach Oskara…”

Podczas spotkania młodzież chorwacka i polska pracowała nad zadaniami projektowymi . Strona polska przygotowała film instruktażowy, który stanowi produkt projektu. Na bazie tego filmu strona chorwacka ma przygotować raport instruktażowy, który również jest produktem projektu. W sumie te materiały stanowić będą pomoc dla innych szkół, które zechcą realizować tego typu projekt.

Oprócz działań w ramach tworzenia produktów projektu, uczniowie brali udział w warsztatach organizowanych w Studio Miniatur Filmowych SEMAFOR, w Muzeum Kinematografii, w Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi, oraz w szkole.

Warsztaty te tematycznie były związane z celami i zadaniami projektu. Dotyczyły produkcji filmowej, zasad i technik animacji czy też struktury i konstrukcji dzieła filmowego.
 

Ważnym elementem wymiany było promowanie projektu wśród gimnazjalistów, którzy odwiedzili II LO podczas Drzwi Otwartych.

Oprócz tego dużo wspólnych rozmów, zwiedzanie miasta, poznawanie uroków przemysłowej i filmowej Łodzi.

Była też wycieczka do Warszawy, gdzie Goście poznali zabytki, historię i dzień dzisiejszy Stolicy.

I było jak zwykle miło, sympatycznie …. I czekamy teraz z niecierpliwością na wyjazd do Chorwacji.