Spotkanie organizacyjne - Kutina 25 - 29.01.2016r

„Zapach Oskara” realizowany w ramach programu „Erasmus +” to międzynarodowy projekt  skierowany do licealistów mający na celu rozbudzenie pasji i umiejętności w dziedzinie realizacji filmu oraz dziennikarstwa filmowego. W projekcie, oprócz uczniów naszej szkoły, udział bierze młodzież chorwackiej szkoły Tina Ujevica w Kutinie.  Zadaniem uczestników projektu z II LO jest realizacja filmu edukacyjnego o  Łodzi, uczniowie z Kutiny  wykonają zadanie dziennikarskie polegające a napisaniu reportażu  na temat filmu nakręconego przez grupę polską.

W ramach realizacji projektu jego uczestnicy będą mieli okazję spotkać się ze sobą cztery razy: dwukrotnie w Polsce i w Chorwacji . Podczas tych wymian będą doskonalić swoje umiejętności posługiwania się  językiem angielskim, dzielić  pomysłami dotyczącymi filmu  i reportażu oraz uczyć się jak pracować w zespole. Głównym celem przedsięwzięcia jest kształcenie licealistów w dziedzinie dziennikarstwa filmowego, pobudzenie kreatywności, pewności siebie i pomysłowości, a także zdobywanie nowych doświadczeń i poznawanie nowych kultur .

W  dniach 25-29 stycznia delegacja  naszej szkoły odwiedziła chorwackie miasto Kutina. W pierwszym, międzynarodowym spotkaniu udział wzięły Weronika z  klasy Id i Kasia z klasy  IId, pan Dyrektor Dariusz Jędrasiak oraz pani Profesor Dorota Śledziewska koordynator projektu. Celem tej roboczej wizyty było wspólne ustalenie programu działań, które będą realizowane w ramach projektu.

Podczas wizyty w Kutinie  zostały przeprowadzone rozmowy między uczestnikami projektu i zapadły pierwsze ustalenia  dotyczące ważnych aspektów związanych z podziałem zadań, sposobem kontaktowania się ze sobą, wymiany doświadczeń, pomysłów.  Została również omówiona kwestia przyjazdu do Łodzi oraz planu pobytu w naszym mieście grupy chorwackiej. Spotkaniom tym towarzyszyło dużo pozytywnej energii i śmiechu.(Zobacz link)

Przedstawiamy Naszego Partnera - zajrzyj do prezentacji  Presentation_(SS_Tina_Ujevica__Kutina).pptx

Dyrektorzy Szkół biorących udział w projekcie

Nasza grupa partnerska w Galerii, w Kutinie